0%
1396/11/30 در ساعت 14:25:00

سیستم مدیریت وای فای و کنترل مصرف کاربران آن

اسمارت وای فای، مدیریت وای فای و مصرف کاربران آن | اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید که در محیط آن اینترنت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهید، حتما با معضلات مدیریت وای فای آشنا هستید. مشکلاتی مانند مدیریت کاربران، مدیریت پهنای باند، مدیریت کیفیت اینترنت و یا جلوگیری از اتصال کاربران غیر مفید ...

سیستم مدیریت وای فای و کنترل مصرف کاربران آن

اسمارت وای فای | نرم افزار مدیریت وای فای

اسمارت وای فای چگونه کابران وای فای را مدیریت می کند؟

اگر شما هم صاحب کسب و کاری هستید که در محیط آن اینترنت رایگان به مشتریان خود ارائه می دهید، حتما با معضلات مدیریت وای فای آشنا هستید. مشکلاتی مانند مدیریت کاربران وای فای، مدیریت پهنای باند، مدیریت کیفیت اینترنت و یا جلوگیری از اتصال کاربرانی مانند کارمندان یا همسایگان که برای شما مفید نیستند. در این مطلب تلاش می کنیم شما را با سیستم تحت وب مدیریت وای فای و بازاریابی بر بستر وای فای آشنا کنیم. 

 

مشکلات عمده وای فای اماکن عمومی مانند رستوران ها، کافه ها، هتل ها و ... این است که نمی توانند مدیریت خودکار و هوشمند بر روی کاربران و نحوه استفاده آنها از وای فای مجموعه را داشته باشند.

 

اسمارت وای فای

 

اسمارت وای فای چیست؟

اسمارت وای فای را شاید بتوان یک نرم افزار مدیریت وای وای دانست. اما نرم افزار ها محدودیت هایی دارند که این سیستم آنها را برطرف کرده است. در واقع اسمارت وای فای یک سیستم مدیریت وای فای است که قابلیت های زیر را برای شما به ارمغان می آورد:

 • احراز هویت خودکار کاربران وای فای
 • مدیریت کاربران وای فای
 • مدیریت کیفیت اینترنت
 • گزارش گیری از اتصالات وای فای و کیفیت آنها
 • بازاریابی بر بستر وای فای

احراز هویت بر مبنای شماره تلفن و دستگاه کاربر

این یک سیستم هوشمند احراز هویت کاربران وای فای (Wi-Fi) است که توسط اسمارت وای فای ایجاد شده است. به این شکل که کاربرانی که در خواست اتصال به وای فای شما را دارند، از طریق ارسال یک کد احراز هویت شناسایی می شوند و اطلاعات مورد نظر از آنها اخذ می گردد. این به این معناست که دستگاه کاربر، به همراه شماره تلفن او و همچنین اطلاعات هویتی (که می تواند از سمت مدیریت تنظیم شود) مثل یک شناسنامه برای او عمل می کند. یعنی هر زمان که کاربر شناسایی شده مجددا درخواست اتصال داشته باشد، سیستم به طور خودکار دستگاه او را شناسایی کرده و اجازه اتصال را به او خواهد داد. مزایای این سیستم عبارت است از:

 • شناسایی خودکار و بدون دخالت نیروی انسانی
 • حذف رمز عبور وای فای
 • دریافت اطلاعات ارزشمند تماس کاربران برای بازاریابی

 

در اسمارت وای فای، موبایل، تبلت یا کامپویتر کاربر، به همراه شماره تلفن او و همچنین اطلاعات هویتی (که می تواند از سمت مدیریت تنظیم شود) مثل یک شناسنامه برای او عمل می کند.

 

یکپارچگی شبکه اسمارت وای فای

.زمانی که یک کاربر در یکی از اماکنی که از اسمارت وای فای استفاده می کنند به سیستم متصل می شود، اطلاعات او در بانک اطلاعاتی مخصوص ذخیره می گردد. یعنی اگر کاربر، در هر جای دیگری که از اسمارت وای فای استفاده می کند بخواهد از اینترنت استفاده کند، دیگر نیازی به احراز هویت نداشته و سیستم به صورت خودکار، صرف نظر از اینکه در کدام مکان احراز هویت شده است، اجازه اتصال را بر مبنای قوانین مکان جدید به او خواهد داد.

 

اگر شما به اسمارت وای فای یک بار وصل شده باشید، می توانید بدون تکرار عملیات احراز هویت و تنها با فشردن دکمه اتصال به سیستم، به شبکه وای فای وصل شوید. 

 

مدیریت مصرف کاربران و گزارش گیری

وقتی توانسته اید اطلاعات کاربران را دریافت کنید، به راحتی هم می توانید با تعریف قوانین مختلف، اجازه اتصال گروه های مختلف کاربران، میزان مصرف کاربران و یا سرعت اینترنت کاربران را مدیریت کنید. همچنین می توانید تمامی اتفاقاتی که در کل سیستم و در طول روز رخ داده (مانند مشاهده مصرف کاربران وای فای) را ببینید و بر مبنای آنها تصمیم بگیرید.

چندین مشکل مهم از این طریق برای شما حل خواهد شد:

 • جلوگیری از اتصال کاربرانی که نمی خواهید به آنها سرویس دهید.
 • جلوگیری از اتصال کارمندانتان، زمانی که مدام سخت سرگرم موبایل خودشان هستند و به کارها نمی رسند!
 • امکان استفاده عادلانه و مساوی کاربران از سرعت مناسب اینترنت را فراهم می کنید. 
 • به همسایگانتان اجازه استفاده غیر مجاز این اینترنت مجموعه خود را نمی دهید.
 • هر روز می توانید میزان حجم باقی مانده و سرعت اینترنت را چک کنید. 
 • هر روز می توانید بدانید که چند نفر به بانک اطلاعاتی شما اضافه شده اند. 
 • هر روز و به صورت خودکار، گزارش جامعی از سیستم به دست شما می رسد. 

 

در اسمارت وای فای، امکان دسته بندی کاربران ثبت شده و تعریف قوانین خاص اتصال برای هر گروه فراهم شده است.

 

مدیریت وای فای () اسمارت وای فای () مدیریت کاربران وای فای () مدیریت wifi () smart wifi () کنترل وای فای () کنترل کاربران وای فای () مشاهده مصرف کاربران وای فای () دستگاه های متصل به وای فای ()
نظر جدید
شما هم نظر دهید: