:: جیتکس 2017

حضور در نمایشگاه Gitex 2017

جیتکس بزرگ‌ترین جشنوارهٔ کامپیوتر و آی‌سی‌تی در خاورمیانه است که هر ساله در شهر دوبی و با حضور بزرگان جهان اتفاق می افتد.

پس از حضور اسمارت وای فای در نمایشگاه الکامپ سال 96 و در دومین حضور خود در این نمایشگاه، این سیستم، بعنوان یکی از 12 استارت آپ برتر کشور در این نمایشگاه شناخته شد. حاصل کسب این عنوان، انتخاب اسمارت وای فای، بعنوان یکی از نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در سی و هفتمین نمایشگاه جیتکس بود.

 

 

لیست استارتاپ های جیتکس

اسمارت وای فای در جیتکس

گزارش کوتاهی از حضور اسمارت وای فای در جیتکس 2017 بعنوان یکی از 10 استارت آپ برگزیده الکامپ 96

حضور اسمارت وای فای در نمایشگاه Gitex 2017

 

نمایشگاه جیتکس چیست؟

هفته تکنولوژی Gitex، هر ساله در شهر دوبی و اوایل پاییز برگزار می شود. نمایشگاهی که اختصاص به نمایش آخرین تکنولوژی ها و ارائه بهترین راه حل های موجود در صنعت IT، IOT و تلکام دارد. بیشتر شرکت کنندگانی که در این نمایشگاه شرکت می کنند، صاحبان صنایع و یا فعالانی هستند که محدوده کاریشان بیشتر در خاورمیانه، غرب آسیا، شمال آفریقا و شرق آسیا قرار داشته و یا می خواهند به این بازارها ورود کنند.

نباید انتظار شرکت همه غول های تکنولوژی مانند مایکروسافت، اپل یا فیسبوک را داشت. گرچه نمایندگان مایکروسافت در خاورمیانه و یا غولی مثل سیسکو در این نمایشگاه حضور داشت، اما نمی توان این نمایشگاه را واقعا نمایشگاه بهترین های جهان دانست، اما در هر حال، بزرگی خاصی داشته و تصمیمات و توافقات آن، معمولا یک سال آینده بازار را رقم می زند.

 

ستاره های آینده

یکی از بارزه های این نمایشگاه در سال 2017، وجود بخشی به نام Future Stars (ستاره های آینده) بود. این بخش درست همان کاری را در نمایشگاه جیتکس می کرد که سالن الکامپ استارز در نمایشگاه الکامپ خودمان. با این تفاوت که بصورت بین المللی برگزار می شد. برخی کشور ها نیز سعی کرده بودند تا در یک قالب مشترک، تمامی استارت آپ های خوبشان را جمع کنند و در کنار هم قرار دهند. کشور امارات، لبنان، نیجریه، عربستان سعودی، ژاپن و ایران این کار را کرده بودند.

 

وضعیت ایران در این نمایشگاه

از ایران شرکت های زیادی حضور داشتند. البته متولیان زیادی بودند که هر کدام نمایندگان خودشان را داشتند. از نظام صنفی رایانه ای و اتاق بازرگانی تهران، تا اتاق بازرگانی اصفهان. گرچه حضور تعداد زیادی استارت آپ ایرانی در این نمایشگاه خوب بود، اما عدم وجود هماهنگی بین این ارگان ها و عدم آشنایی شرکت ها با یکدیگر، نقطه ضعفی جدی محسوب می شد. شاید اگر هماهنگی سازمان ها، و ارتباط آنها با پاویون ایران در همین نمایشگاه، می توانست علاوه بر کسب بهره بیشتر در نمایشگاه، حتی به کم شدن هزینه بچه هایی که به معنای واقعی استارت آپ هستند و بودجه خاصی ندارند منجر شود.

 

اسمارت وای فای در نمایشگاه جیتکس

اسمارت وای فای بعنوان یکی از10 استارت آپ برتر نمایشگاه الکامپ 96، در این نمایشگاه حضور داشت. ما سعی کردیم همه چیز را پیش بینی کنیم. به موقع حضور پیدا کردیم، یک روز زودتر به نمایشگاه رفتیم، سالن را بررسی کردیم و از مسئولین سوال و جواب کردیم.

چیزی که برای ما هیجان انگیز بود، شناسایی اسمارت وای فای توسط شرکت DU که یکی از دو اوپراتور تلفن همراه  در امارات بود.

قبل از نمایشگاه ایمیلی دریافت کردیم و برای یک سخنرانی 3 دقیقه ای مقابل اعضای DU و سایر سرمایه گذاران احتمالی دعوت شدیم. آنها می خواستند تا راه حل و پیشنهاد اسمارت وای فای برای خانه های هوشمند – که DU در حال کار روی آن بود – را بشنوند. همین هم شد.

روز اول نمایشگاه، راس ساعت 11 در نمایشگاه بودیم. ساعت 2:00 سخنرانی انجام شد، سوال و جواب ها صورت گرفت و در نهایت، به خاطر مسائلی خاص، علی رغم میل مدیر پروژه های خانه هوشمند DU، از همکاری باز ماندیم. گرچه در جلسه ای جداگانه با او، راه کارهای همکاری بررسی و پیشنهاد های خوبی از سمت مدیر مورد نظر ارائه شد.

ادامه نمایشگاه به صحبت های مفصلی با سرمایه گذاران، بازدید کنندگان، شرکت های همکار و بسیاری از کسانی که اسمارت وای فای را جذاب می دانستند انجام شد.

چیزی که برای خیلی از بازدید کنندگان جذاب بود، تعداد مشتریان و تعداد کاربران و مخصوصا میزان فروش اسمارت وای فای بود. در یکی از تجارب ما، شرکت TP LINK مدیر فروش منطقه ای خود را با ما آشنا کرد و با شنیدن اندازه بازار ما، شخصا پیگیر استفاده اسمارت وای فای از سیستم فنی جدید TP LINK شد.

 

چه چیزی یاد گرفتیم؟

ما حصل حضور در این نمایشگاه، شناسایی مناسبی از وضعیت بازار داخلی نسبت به بازار خارجی، بهبود درک مناسب از مقیاس های بین المللی و محکی جدی از چگونگی وضعیت آینده اسمارت وای فای بود. حضور در نمایشگاه بین المللی و بررسی آن توسط شرکت های بزرگ منطقه و حتی جهان، این دید را به ما داد که می توانیم با تلاش بیشتر، حتی سهمی از بازار های بین المللی داشته باشیم. دانستیم که اسمارت وای فای سرمایه گذاران خارجی را به فکر فرو می برد و فعالان بازار را ترغیب به کار کردن روی سیستم اسمارت وای فای در بازارهای مورد نفوذ خودشان می کرد.

البته جیتکس یک چیز دیگر هم یاد ما داد. اینکه اگر صحبت از چیزی می کنیم، باید همه اعضا را در آن قالب قرار دهیم. جیتکس یک نمایشگاه تکنولوژی بود و این در مدیریت و کنترل این نمایشگاه هم دیده میشد. تگ های الکترونیکی، سیستم چک ورود خروج، سیستم آنلاین تنظیم نشست ها و ملاقات ها و همینطور سیستم آنلاین تکمیل مشخصات، همه و همه تلاشی بود که در جهت اضافه کردن تکنولوژی به یک نمایشگاه با موضوع تکنولوژی بود.

همینطور تعداد زیادی بازدید کننده ایرانی در نمایشگاه رفت و آمد داشتند. این حجم از بازدید ایرانی ها که تعدادشان با اماراتی ها و سعودی ها در رقابت بود، نوید آگاهی صاحبان مشاغل جدید از بازار بین المللی و ایده های امروزی است.

 

سخن آخر

از نظام صنفی رایانه ای تشکر ویژه ه ای داریم که زمینه حضور ما در این نمایشگاه را فراهم کرد و باعث گسترش عمق دید ما، رشد سازمان ما و حصول تجربه ای گران بها گردید.  از تمامی سازمان هایی که هر کدام متولی حضور استارت آپ های ایرانی بودند هم تشکر می کنیم که زمینه را برای یافتن دوستانی مشتاق پیشرفت فراهم کرد.

امیدواریم، با حمایت مشتریانمان، و البته تلاش دو چندان خود، به این هدف برسیم. همینطور امیدواریم که شرکت ها و استارت آپ های مختلف ایرانی پا به چنین فضاهای پویا و جهانی بگذارند. یقینا همان اتفاقی که برای ما افتاد، یعنی بزرگ شدن بینش و افق دید و کسب تجربه برای آنها هم خواهد افتاد و این بازاری رقابتی را در کشورمان رقم خواهد زد.
با ما در ارتباط باشید hi@smartwifi.ir

گالری عکس نمایشگاه جیتکس

پرزنت برای اپراتور du

نام آلبوم:
0%